مال من تئاتر نمایش بازیگر اخبار فرهنگی و هنری

مال من: تئاتر نمایش بازیگر اخبار فرهنگی و هنری

گت بلاگز اخبار سیاسی و اجتماعی 5 کشور می درخواست کردند بشار اسد را ساقط کنند/ کشور عزیزمان ایران بازی آمریکای

دستیار و مشاور عالی فرماندهی کل قوا گفت: کشور عزیزمان ایران وزن برتر ژئوپلیتیک را در منطقه دارد و تبدیل به یک قدرت منطقه‌ای شده است است.

5 کشور می درخواست کردند بشار اسد را ساقط کنند/ کشور عزیزمان ایران بازی آمریکای

رحیم صفوی: 5 کشور می درخواست کردند بشار اسد را ساقط کنند/ کشور عزیزمان ایران بازی آمریکایی ها را بهم ریخته است

عبارات مهم : ایران

دستیار و مشاور عالی فرماندهی کل قوا گفت: کشور عزیزمان ایران وزن برتر ژئوپلیتیک را در منطقه دارد و تبدیل به یک قدرت منطقه ای شده است است.

به گزارش ایسنا، سردار یحیی رحیم صفوی امروز در نشست هم اندیشی اساتید هیات علمی دانشگاه ها با عنوان تحلیل تحولات ژئوپلیتیک منطقه در دانشگاه فردوسی اظهار کرد: آمریکایی ها طی 26 سال گذشته شکست های بزرگی را مجبور شدند. از سال 1991 با لشکرکشی به کویت و بیرون کردن عراق از این کشور و نیز بعد از فروپاشی شوروی به دنبال تک قطبی سازی قدرت در دنیا بودند و قصد داشتند تنها ابرقدرت دنیا شوند ولی با شکست روبه رو شدند. دنیا حاضر دنیا چندقطبی قدرت است.

5 کشور می درخواست کردند بشار اسد را ساقط کنند/ کشور عزیزمان ایران بازی آمریکای

وی افزود: قدرتی که در حال حاضر شکل گرفته، قدرت آسیایی با محوریت روسیه، چین و هند هست. قدرت نیز به آرامی از غرب به شرق عالم حرکت می کند و مبنای این قدرت اقتصاد و فرهنگ است که اقتصاد را زیاد متوجه چین می کند و فرهنگ را فرهنگ اسلامی می دانند.

رئیس انجمن ژئوپلیتیک کشور عزیزمان ایران با بیان اینکه مسیحیت دیگر الهام بخش جهت بشریت نخواهد بود، عنوان کرد: آنچه اکنون الهام بخش در دنیا هست، ایدئولوژی اسلام هست. قطب بزرگ قدرت دنیا اسلام در قرن 21 بروز و ظهور خواهد کرد.

دستیار و مشاور عالی فرماندهی کل قوا گفت: کشور عزیزمان ایران وزن برتر ژئوپلیتیک را در منطقه دارد و تبدیل به یک قدرت منطقه‌ای شده است است.

رحیم صفوی گفت: غرب آسیا مشمول بر پاکستان، افغانستان، ایران، سوریه، ترکیه، فلسطین، عراق، 6 کشور شورای همکاری خلیج فارس، یمن و کشورهای آسیای میانه یعنی ترکمنستان، قزاقستان، تاجیکستان و ازبکستان به اضافه منطقه قفقاز یعنی آذربایجان، گرجستان و ارمنستان هست. آمریکایی ها در غرب آسیا با شکست مواجه شدند. از سال 2001 با حمله به افغانستان و سال 2003 با حمله به عراق و بعد از آن مسائلی که در سوریه و عراق رخ داد، آمریکایی ها می درخواست کردند بر منطقه مسلط شوند.

دستیار و مشاور عالی فرماندهی کل قوا با اشاره به اینکه برنامه های آمریکایی ها جهت تسلط بر منطقه با شکست مواجه شد، تصریح کرد: آمریکایی ها میلیاردها دلار در افغانستان و عراق هزینه کردند. بیش از 5000 کشته و 15 هزار زخمی دادند و نتوانستند به اهدافشان برسند. در عراق نیز به دنبال حکومت سکولار و متخاصم با کشور عزیزمان ایران و نظام لائیک بودند. قانون اساسی جمهوری پارلمانی فدرال عراق یک قانون نسبتا اسلامی هست. آنچه در افغانستان و عراق رخ داد، وزن ژئوپولوتیک کشور عزیزمان ایران را زیاد کردن داد. برنده این قضایا کشور عزیزمان ایران شد و دو دشمن کشور عزیزمان ایران یعنی طالبان و صدام از بین رفتند.

وی افزود: آمریکایی ها، عربستان، اسرائیل، اردن و ترکیه می درخواست کردند بشار اسد را ساقط کنند ولی ایران، روسیه و حزب الله لبنان با مجاهدت خود و مردم سوریه پیروز شدند و مرز سوریه و عراق نیز تامین شد و حکومت بشار اسد هم باقی ماند. آمریکایی ها نتوانستند در سوریه هم به اهداف خودشان برسند.

5 کشور می درخواست کردند بشار اسد را ساقط کنند/ کشور عزیزمان ایران بازی آمریکای

رحیم صفوی گفت: ترامپ و کلینتون نیز عنوان کردند که داعش را خودشان راه اندازی کرده اند. اکنون نیز آمریکایی ها در حال کوچ دادن داعش از عراق به افغانستان هستند. آمریکایی ها در مسایل منطقه با شکست مواجه شدند.

رئیس انجمن ژئوپلیتیک کشور عزیزمان ایران با بیان اینکه در بحث کردستان عراق، آمریکا پشتیبان مهم ماجرا بود، خاطرنشان کرد: آمریکایی ها در این زمینه رژیم صهیونیستی را جلو انداختند. زمانی که داعشی ها موصل را گرفتند و ارتش عراق از شمال به جنوب در حال فرار بودند، گروه های حامی آقای بارزانی ارتش عراق را خلع سلاح کردند. داعشی ها و بارزانی ها با هم توافق کرده بودند اگرچه داعشی ها به بارزانی ها هم رحم نکردند و آقای بارزانی فریب اسرائیلی ها و آمریکایی ها را خورد. از نظر ما بحث کردستان عراق تمام شده است و آمریکایی ها نتوانستند در این زمینه موفق شوند.

دستیار و مشاور عالی فرماندهی کل قوا گفت: کشور عزیزمان ایران وزن برتر ژئوپلیتیک را در منطقه دارد و تبدیل به یک قدرت منطقه‌ای شده است است.

وی افزود: بحث تازه در عربستان سعودی است که فتنه ای قابل تامل است که این فتنه آمریکایی سعودی است و حتی ممکن است پشت سر آن صهیونیست ها نیز قرار گرفته باشند. روابط اقتصادی حریری با دولت عربستان یعنی بزرگترین حامی خود بود.

رحیم صفوی با بیان اینکه سعودی ها بیش از دو سال است که یمنی ها را مورد حمله قرار می دهند، عنوان کرد: سعودی ها در این جنگ چیزی به دست نیاورده و شکست خورده اند. بن سلمان و پسرش نیز اختلافات شدید داخلی و درگیری هایی دارند. سعودی ها اکنون به سمت ناپایداری در حال حرکت هستند.

5 کشور می درخواست کردند بشار اسد را ساقط کنند/ کشور عزیزمان ایران بازی آمریکای

دستیار و مشاور عالی فرماندهی کل قوا گفت: کشور عزیزمان ایران وزن برتر ژئوپولوتیک در منطقه را دارد و تبدیل به یک قدرت منطقه ای شده است هست. کشور عزیزمان ایران با مدیریت هوشمندانه و با استفاده از ظرفیت روسیه در مهار جریان های تکفیری در منطقه موفق بود. در پرسشها سیاسی روس ها نقشی فراتر از کشور عزیزمان ایران دارند. ائتلاف ایران، روسیه و حزب الله لبنان نیز موفق تر بوده است.

رئیس انجن ژئوپلیتیک کشور عزیزمان ایران تصریح کرد: آمریکایی ها فشار اقتصادی و سیاسی را ادامه خواهند داد ولی احتمال اینکه بتوانند مشکلی به وجود آورند، ضعیف هست. اکنون مساله مهم در منطقه انقلاب اسلامی است و کشور عزیزمان ایران بازی آمریکایی ها را بهم ریخته است.

واژه های کلیدی: ایران | سوریه | سعودی ها | آمریکایی | افغانستان | افغانستان | عربستان سعودی | اخبار سیاسی و اجتماعی

دانلود


دانلود فایل ها

نویسنده : getblogs