مال من تئاتر نمایش بازیگر اخبار فرهنگی و هنری

مال من: تئاتر نمایش بازیگر اخبار فرهنگی و هنری

گت بلاگز اخبار اقتصادی و بازرگانی بازار داغ دلال‌های دانشجو ، تحصیل در خارج با چه قیمتی؟

مهاجرت نخبگان و فارغ التحصیلان دانشگاهی بازار پردرآمد،بی حاشیه و دائمی را جهت موسسات اعزام فارغ التحصیلان فراهم کرده است؛بازاری که گاه با اخذ مبالغ کلان فارغ ال

بازار داغ دلال‌های دانشجو ، تحصیل در خارج با چه قیمتی؟

تحصیل در خارج با چه قیمتی؟/ بازار داغ دلال های دانشجو

عبارات مهم : بازار

مهاجرت نخبگان و فارغ التحصیلان دانشگاهی بازار پردرآمد،بی حاشیه و دائمی را جهت موسسات اعزام فارغ التحصیلان فراهم کرده است؛بازاری که گاه با اخذ مبالغ کلان فارغ التحصیلان با رده علمی پایین تر را هم در این مجموعه قرار داده و این تناوب همچنان ادامه دارد.

به گزارش خبرآنلاین، تب مهاجرت فارغ التحصیلان سالهاست که اقتصادکشور را تحت تاثیر قرارداده؛قریب به اتفاق نخبه های علمی بعد از فارغ التحصیلی راهی دانشگاههای خارجی جهت ادامه تحصیل شده است و در نهایت به عنوان نیروی انسانی حرفه ای جذب بازار کار آن کشورها می شوند.

بازار داغ دلال‌های دانشجو ، تحصیل در خارج با چه قیمتی؟

چندی پیش مسعود خوانساری، رییس اتاق بازرگانی پایتخت کشور عزیزمان ایران در سومین همایش مبارزه با فساد که در آخرهای آذرماه گفته بود که «دو چالش عمده فرار مغزها و کم کردن سرمایه اجتماعی به چشم می خورد که اکنون ۱.۵ میلیون نفر، در تدارک خروج از کشور هستند که این جهت کشور خطرناک است.عمده این افراد مهاجر، خبره و تحصیلکردگانی هستند که خروجشان جهت کشور مناسب نیست.»

درواقع گروهی که خوانساری به آنها اشاره می کند مشمول بر بیش از نیمی از فارغ التحصیلانی هستند که با پذیرش در دانشگاه های کشورهای خارجی به این کشورها سفر کرده و در نهایت مقیم آن کشورها می شوند. شاید مریم میرزاخانی مشهورترین این فرار نخبگان باشد که در سالهای اخیر اتفاق افتاد.

مهاجرت نخبگان و فارغ التحصیلان دانشگاهی بازار پردرآمد،بی حاشیه و دائمی را جهت موسسات اعزام فارغ التحصیلان فراهم کرده است؛بازاری که گاه با اخذ مبالغ کلان فارغ ال

به جز نخبگان،تب تحصیل در خارج بین خانواده های ایرانی بعد از سه دهه کنکور همچنان داغ است.اگرچه در سالهای اخیر،تقاضا جهت تحصیل کم کردن یافته و کنکور در بعضی رشته ها برداشته شده است است،اما دردهه 70 و 80 کنکور دغدغه مهم خانواده های ایرانی بود که حاضر بودند با پرداخت هزینه های کلاس های تقویتی،کنکور و صرف هزینه بسیار جهت معلم شخصی هر طور شده است فرزندشان را به دانشگاه بفرستند.

در این میان گروهی که موفق نمی شدند از سد کنکور عبور کنند،با صرف هزینه های بسیار راهی کشورهای خارجی می شدند تا در رشته مورد علاقه خود تحصیل کنند. مقصد عمده این ناکام های کنکوری مالزی،هند،اوکراین،ارمنستان،ترکیه،فیلیپین،نیوزیلند و استرالیا بود.

تقاضا جهت سفر به این کشورها باعث رشد موسسات اعزام فارغ التحصیلان در دو دهه گذشته شده است است.موسساتی که اگرچه از وزارت علوم مجوز دارند،اما بعضا هم بدون مجوز اقدام به اعزام دانشجو کرده و دانشجو بعد از صرف هزینه های بسیار و تحصیل در کشور خارجی با در بسته ای در داخل مواجه می شود که آن مدرک نامعتبر علمی است.

بازار داغ دلال‌های دانشجو ، تحصیل در خارج با چه قیمتی؟

کسب و کار پولساز دلال های دانشجو

به جز موسسات رسمی،افرادی هم هستند که با تبلیغات در بعضی از سایت ها، آگهی ها، تراکت ها و تبلیغات صورت به صورت توانایی های خود را معرفی می کند. این افراد هزینه ای را دریافت می کنند و راه و روش رفتن به کشورهای مانند آمریکا،کانادا و اروپا را توضیح می دهند و یا با انواع روش ها شخصی که قصد مهاجرت دارد را راهنمایی می کنند.

به طور مثال با یک سرچ راحت در اینترنت تیترهایی مانند « آمریکا رفتن چقدر هزینه دارد؟» یا « سیتیزن آمریکا با قیمت…» را می توان یافت.

مهاجرت نخبگان و فارغ التحصیلان دانشگاهی بازار پردرآمد،بی حاشیه و دائمی را جهت موسسات اعزام فارغ التحصیلان فراهم کرده است؛بازاری که گاه با اخذ مبالغ کلان فارغ ال

« مهدی» که شماره گوشی تلفن همراه خود را در یکی از این سایت ها گذاشته بود و ساکن آمریکاست، می گوید:« هر معرفی نامه یک استاد آمریکایی ۲۰ میلیون تومان هزینه دارد؛ درواقع کسانی که به دنبال پذیرش دانشگاه در آمریکا هستند،می توانند با صرف این مبلغ معرفی نامه از اساتید دانشگاه جهت پذیرش دریافت کنند.»

مهدی می گوید که این معرفی نامه ها را با رابطه هایی که با اساتید دانشگاه های آمریکا دارد،می تواند بگیرد و جهت اطمینان ابتدا ۳۰ درصد از کل مبلغ را به صورت پیش دریافت کرده و مابقی را هنگام دریافت معرفی نامه از متقاضی اخذ می کند.

بازار داغ دلال‌های دانشجو ، تحصیل در خارج با چه قیمتی؟

«سعید» پذیرش دانش آموزان دبیرستانی را جهت تحصیل در دانشگاههای اروپایی انجام می دهد. به گفته او ایتالیا به علت اینکه به کشورهای در حال توسعه بورس می دهد، ارزان تر از بقیه کشور ها هست. سعید جهت پذیرش کالج یا تحصیل در دوره لیسانس ۱۰ میلیون تومان هزینه دریافت می کند.

به جز این مشاغل غیررسمی بعضی از موسسه ها یا وکلا با قیمت های بیش از ۱۰۰ میلیون تومان ویزای تحصیلی یا توریستی جهت متقاضیان مهاجرت تحصیلی دریافت می کنند که البته قبل از قرارداد می گویند که قبولی یا رد این عنوان نیز تضمین شده است نیست.

در میان این بازار آشفته،البته کلاهبرداری هم کم نیست. زن رزاقی که مشتری یکی از این موسسات اعزام دانشجو به خارج است به خبرآنلاین می گوید: جهت اعزام فرزندش به آمریکا 100 میلیون تومان به یک مشاور تحصیلی پرداخت کرده ولی در نهایت کارش هم حل و فصل نشده و پولش از دست رفته است.

واژه های کلیدی: بازار | آمریکا | دانشجو | دریافت | آمریکایی | بازار کار | فارغ التحصیل | اخبار اقتصادی و بازرگانی

دانلود


دانلود فایل ها

نویسنده : getblogs